Perang Kota / This City is a Battlefield
Perang Kota / This City Is a Battlefield, is een Indonesische speelfilm van Mouly Surya, een bewerking van de roman A Road with No End van Mochtar Lubis uit 1952. Een historische thriller die een intiem romantisch drama verweeft met politieke intrige.
Synopsis IFFR, Srikanth Srinivasan
Isa, een zwijgzame onderwijzer die in het verzet zit, moet een moord plegen met Hazil, een charmante rebel die een oogje op Isa’s vrouw Fatimah heeft. Een schitterende historische thriller die sensuele romantiek vermengt met flitsende actiescènes.
Jakarta, 1946. Nationalistische leiders hebben de onafhankelijkheid uitgeroepen, maar de stad blijft onder Nederlands gezag, wat leidt tot een felle strijd tussen het leger en de verzetsbeweging. Fatimah, een veerkrachtige huisvrouw, voert ondertussen een innerlijke morele strijd: ze kan niet kiezen tussen haar man Isa, een oorlogsheld die vioolleraar is geworden en in het verzet zit en Hazil, Isa’s charmante wapenbroeder.
Perang Kota / This City Is a Battlefield, een bewerking van de roman A Road with No End van Mochtar Lubis uit 1952, is een schitterende historische thriller die een intiem romantisch drama intelligent verweeft met politieke intrige. De moedige Fatimah vormt het emotionele middelpunt en haar complexe, tegenstrijdige karakter wordt vol mededogen en zonder oordeel ontleed.
Mouly Surya’s vijfde speelfilm geeft een zeer gedetailleerd beeld van het kolonialistische Jakarta in al zijn verleidelijke en wrede facetten, ondersteund door spannende actiescènes en uitstekende hoofdrollen. Perang kota / This City Is a Battlefield onderzoekt tijdloze menselijke gevoelens in een specifieke historische setting en schetst zo een beeld van individuen en een land die snakken naar autonomie en vrijheid.
Regisseur: Mouly Surya
Duur: 118 minuten
Voertaal: Indonesisch
Ondertiteling: Engels